Koncert "Zapalme svíčku" 11. 12. 2016

21.11.2016 19:11

 „Zapalme svíčku“ – 11. 12. 2016

Světový den památky zesnulých dětí

"Mít děti není samozřejmost. V běhu všedních radostí a starostí si to často neuvědomujeme. Zastavme se na chvíli. Zapalme svíčku a uctěme památku všech dětí a mladých lidí, kteří odešli z tohoto světa dříve, než stačili dospět a zestárnout…

V médiích často slyšíme o tragediích a nemocech, které potkávají děti a mladé lidi. Všichni se shodují na tom, že nejbolestivěji tyto ztráty zasahují pozůstalé rodiče. Jsou zde ale i další příbuzní a jsou zde i spolužáci, kamarádi, sousedé, kterých se ztráty také bolestně dotýkají. Po dětech, které předčasně odešly, zůstává prázdné místo v rodinách, ve třídách, v zaměstnání, v sousedství…

Druhá neděle v prosinci je světovým dnem památky zesnulých dětí. Tento den spojuje rodiny a přátele po celém světě. Svíčky se zapalují vždy v 19,00 hodin místních časů a tvoří virtuální vlnu světla po celé zeměkouli.

V letošním roce již popáté pořádá spolek Dlouhá cesta akci Zapalme svíčku.  Na různých místech v naší zemi se 11. prosince 2016 konají otevřená setkání rodin, přátel a veřejnosti.  Akce  se uskuteční  například v Praze, ve Zlíně, v Jihlavě, v Děčíně, v Jablonci nad Nisou, v Lanškrouně, v Kraslicích... Domažlicích…….

 

V Opavě se bude tato akce konat poprvé, a to v kostele svatého Ducha na Masarykově třídě 39 od 17.00 hodin. Na programu je vystoupení dětského pěveckého sboru Domino.

 

Podrobnější informace budou postupně doplňovány na web www.dlouhacesta.cz.  I vy se můžete zapojit do podpory tohoto dne – účastí na setkání nebo připomínkou na nějaké jiné veřejné akci nebo vzpomínkou doma se svou rodinou a přáteli.  Důležitý je pocit sounáležitosti.

Kontakt pro další informace:   Eva Gladkovová, evagladkovova@seznam.cz, Zuzana Tázlarová, zu.taz@seznam.cz